DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Cvičení se Soňou

Motivace

Motivace je důležitá, a je jedno, zda chcete se sebou dělat něco, aby jste líbily samy sobě, partnerovi, či abyste dokázaly své sousedce, kolegyni či známé jaké jste "kočky". Důležité je, že chcete na sobě začít pracovat.

Aby jste měly ještě větší motivaci, zde si můžete prolhédnout mé fotografie z doby, kdy jsem necvičila a jedla na co jsem měla chuť a pro porovnání přikládám i fotografie ze současnosti, aby jste mohly porovnat zda má snaha byla úspěšná.

Fotografie nejsou nijak upravovány ani retušovány!


PŘED

       

 PO

   

                                                                                                                        

Milé berušky,

v této sekci vám chci ukázat fotografie, jak jsem vypadala předtím, než jsem začala cvičit a příliš si nelámala hlavu s tím co a jak jím. Vše to začalo jednoho dne, kdy mi byla odebrána krev a byla mi zjištěna vysoká hladina kyseliny močové. Následně jsem byla odeslána ke specialistovi, který mi provedl vyšetření a zjistil, že mám mírně ztučnělá játra a tak mi doporučil redukční dietu. V té době jsem měla 75! kg při výšce 165 cm. Zpočátku jsem si s tím opravdu těžkou hlavu nedělala, ale když jsem chodila pravidelně na kontroly, a pan doktor mě vážil, začala jsem se se svou váhou opravdu cítit trapně. A tak jsem postupně začala ze své stravy vylučovat tučná jídla, především tučné uzeniny, bílé pečivo, knedlíky, sladké limonády, čokolády, sladké tyčinky a tučná jídla a nahradila je potravinami, které jsou méně tučné, začala jsem jíst více zeleniny a ovoce, pít neochucené neslazené nápoje a především cvičit. Nebylo to snadné, ale odměnou za moji snahu, byla mizející kila a pěkně se tvarující postava :-)

Podařilo se mi shodit 15 kg, zmenšil se mi obvod břicha, stehen, zmizela dvojitá brada a zpevnilo se mi celé tělo a konečně jsem mohla na sebe sehnat pěkné oblečení. Jediným negativním jevem byl úbytek centimetrů přes prsa, ale na druhou stranu, se mi prsa krásně zpevnila. Frekvence cvičení byla 3x týdně.

Tímto vám chci ukázat, že cvičení opravdu funguje, tvaruje postavu, ale je také nezbytné upravit jídelníček. Důležité je jíst 5x denně po malých porcích a jíst od každého trochu a ne držet dietu! Jo-jo efekt je následek toho, že na určitou dobu ze svého jídelníčku vyloučíte určité potraviny a pokud zhubnete, tak máte radost a domníváte se, že do jídelníčku vyloučené potraviny můžete opět beztrestně zařadit a nepřiberete. Ale opak je pravdou a člověk zpravidla po dietě přibere ještě nějakých pár kilo navíc jako bonus za snahu zbubnout.

Co tedy jíst?

Bílé maso - kuřecí, krůtí, ryby (pozor odtranit kůžičku, je sice krásně propečená, ale dost tučná)

Celozrnné pečivo- chléb ( ten hodně celozrnný není na chuť příliš dobrý, ale krásně se pročistíte), ne všechny výrobky jsou celozrnné, někdy se jedná pouze o obarvenou mouku

Brambory, těstoviny, rýže - nejlepší je neloupaná, při konzumaci sice máte pocit, že ji zapoměli oloupat, ale jde jen o zvyk

Zelenina, ovoce - pozor na banány, mají vysoký obsah cukru

Mléčné výrobky- neslazené jogurty, nízkotučné sýry, žervé, cottage sýr

"Sladkosti" - musli tyčinky, sušené ovoce

a samozřejmě dostatek tekutin - neslazené vody, čaje a pohyb!!!